Имплантация в стоматологии

Імплантація в стоматології – це вживлення в щелепу штучного кореня, що стає основою зубного протеза.Такім чином на імплантований імплантат встановлюється зубна коронка зубного протеза.

Зубний імплантат складається з двох частин: безпосередньо імплантат і абатмент. Імплантат являє собою гвинт кореневидної форми, він виготовлений з титану. Титановий імплантат імплантують безпосередньо в щелепу, процедура проводиться під місцевим наркозом. Імплантат стає замінником природного кореня зуба, його установка вимагає максимального наближення до типу розташування справжнього кореня, тому імплантат повинен бути оточений кістковою тканиною щелепи, він не повинен випирати з-під ясна.

Абатмент і його установка можлива тільки після повного приживлення імплантату до кісткової тканини. Зазвичай «вживається» імплантат через кілька місяців. Для нижньої щелепи приживлення триває близько трьох місяців, близько шести місяців – для верхньої челюсті.В період приживлення необхідно зменшити навантаження на щелепу. У цей період необхідно віддати перевагу м’якою, що не вимагає активного жування їжі. Угвинчується абатмент до імплантату і служить ланкою і опорою між ним і зубної коронкою.

Імплантація абатмента і його установка (під місцевим наркозом) проводиться набагато легше, ніж установка імплантату. Матеріалом для абатмента може служити метал, кераміка, пластик. Вибір матеріалу залежить від типу і форми майбутнього зубного протеза, а також від індивідуальних особливостей будови щелеп і зубів пацієнта.

Після установки абатмента можливе невелике запалення ясенних тканин, болючість при дотику до них. У цей період необхідно особливо ретельно доглядати за абатментом і порожниною рота в цілому: регулярно обробляти антисептичними препаратами, полоскання. Через два дні, щоб уникнути травмування тканин, можна починати регулярне очищення абатмента за допомогою м’якої зубної щітки. Після установки абатмента вичікують середньому 1-2 тижні, протягом яких відбувається повне загоєння тканин навколо нього, і тоді можна приступати безпосередньо до протезування.

Імплантація зубів є хірургічною операцією. Тому існують протипоказання: захворювання крові, захворювання серцево-судинної системи, центральної нервової системи, онкологічні хвороби, деякі стоматологічні захворювання, цукровий діабет.

Імплантація не вимагає обточування сусідніх зубів, а також можлива при повній відсутності зуба.

Технологія вживлення імплантату добре відпрацьована на практиці стоматологами, тому ускладнення зустрічаються дуже редко.Но треба пам’ятати, що тільки правильно встановлений імплантат зможе прослужити кілька десятків років.

Імплантація в стоматології