Протезування зубів під седацией (в медикаментозному сні) в Харкові

Дентальне протезування – встановлення знімних або незнімних стоматологічних конструкцій, що дозволяють повернути естетичність і функціональність зубного ряду.

Знімні конструкції представлені протезами з акрилу, нейлону або матеріалу Acry-free, а також бюгельнимі і покривними (умовно-знімними) протезами. Їх установка проходить абсолютно безболісно, ​​чого не скажеш про незнімних конструкціях – штучних коронках і мостовидних протезах, які можуть фіксуватися як на обточені зуби, так і на імпланти. У таких випадках лікарі вдаються до місцевої анестезії. Однак особливо чутливим пацієнтам роблять легку седацию або взагалі вводять в медикаментозний сон.

Місцева анестезія, седація і медикаментозний сон: чим вони відрізняються і що краще?

Місцеве знеболювання – стандартний підхід, щоб повністю усунути чутливість на певній ділянці щелепи. Досягається за допомогою ін’єкційного введення різних препаратів.

Седация – процедура, яка допомагає знизити тривожність і прибрати страх пацієнта перед майбутнім лікуванням. При цьому він знаходиться в розслабленому стані або в напівдрімоті.

Медикаментозний сон – це та ж седація, тільки пацієнт повністю занурюється в глибокий сон. Однак на відміну від загального наркозу не відбувається пригнічення центральної нервової системи і дихання.

І седацию, і введення хворого в медикаментозний сон проводить тільки анестезіолог, використовуючи інгаляційне (вдихання суміші закису азоту з киснем) або внутрішньовенне введення препаратів. Саме ці дві методики є «золотим стандартом» при будь-якому стоматологічному лікуванні, особливо в хірургії, протезування та імплантології.

У яких випадках рекомендується медикаментозний сон?

При незнімному протезуванні нерідко доводиться вдаватися до синус-ліфтингу і дентальної імплантації. Подібні хірургічні операції часто нервують пацієнтів, і на прийом вони приходять вже «накрутили». У такому стані вони важко перенесуть майбутню маніпуляцію, та й лікаря буде важко працювати в подібних умовах. Тому рекомендується введення пацієнта в повноцінний медикаментозний сон. Таким чином, основними показаннями для використання цього виду седації є:

  • великий обсяг робіт, в результаті чого зростає тривалість лікування;
  • стоматофобія – панічний страх пацієнта перед будь-якими стоматологічними маніпуляціями;
  • непереносимість місцевих анестетиків;
  • виражений блювотний рефлекс;
  • нервово-психічні розлади, коли лікаря не вдається встановити контакт з пацієнтом.

Також медикаментозний сон рекомендується для літніх пацієнтів, хвилювання для яких може стати причиною підвищення артеріального тиску та інших проблем зі здоров’ям.

Не рекомендується застосування медикаментозного сну для пацієнтів в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння, а також при загостренні хронічних захворювань і будь-яких інфекційних процесах в організмі. Однак ці протипоказання є тимчасовими і при нормалізації стану можна приступати до проведення протезування з використанням седації.

Протезування зубів під седацией дозволяє лікарю якісно виконати всю роботу, що в свою чергу зводить до мінімуму розвиток ятрогенних ускладнень. А пацієнт отримає «голлівудську» усмішку без «втрати нервових клітин».

Протезування зубів під седацией (уві сні) в Харкові, ціни в ВСІ 32