Vector-терапія в Харкові

Вектор-терапія – стоматологічна процедура, в ході якої лікар за допомогою ультразвуку видаляє м’який зубний наліт і тверді відкладення каменю, розташовані як над яснами, так і під нею.

Вектор-терапія в Харкові. Лікування ясен апаратом Vector - ВСІ 32

Особливості системи Вектор

Для обробки поверхні зубів застосовують ультразвуковий апарат Vector. Це розробка німецьких фахівців, яка ефективно справляється з зубноим каменем. У деяких випадках вектор-терапія дозволяє уникнути хірургічного кюретажа ясна – процедури вискоблювання вмісту пародонтальних кишень, в даному випадку – підясневих відкладень зубного каменю.

Основна відмінність апарату Вектор від іншого аналогічного обладнання – у впливі, яке проходить не в горизонтальній, а у вертикальній площині, що дозволяє провести максимально глибоке видалення нальоту, в тому числі розташованого під яснами. Тобто, ультразвукові хвилі подаються виключно вздовж наконечника.

При звичайному скайлінг наконечник вібрує не тільки в напрямку вгору-вниз, але і в сторони, що призводить до більшої травматизації емалі і ясен, а також до порушення мікроструктури цементу кореня зуба.

Показання для проведення Вектор-терапії

Процедура показана всім пацієнтам з проблемами пародонту. Вона входить в комплексне лікування пародонтиту та являє собою перший етап, в рамках якого лікар прибирає всі зубні відкладення, що провокують запальний процес. Якщо цього не зробити, інші лікувальні заходи не дадуть необхідного ефекту.

Таким чином, Вектор-терапія необхідна в наступних випадках:

  • наявність пародонтальних кишень глибиною 5-6 мм;
  • симптоми гінгівіту і пародонтиту;
  • опущення ясен і оголення шийок зубів;
  • зубний наліт і відкладення каменю, особливо якщо у пацієнта підвищена чутливість емалі;
  • хворобливість і кровоточивість ясен.

Крім того, стоматологи рекомендують проходити Вектор-терапію з профілактичною метою, щоб попередити розвиток пародонтиту та його ускладнень.

Протипоказання до процедури

Вектор-терапія зубів не проводиться в наступних ситуаціях:

  • надмірно великі пародонтальні кишені, які супроводжуються відшаруванням ясна або гнійними виділеннями;
  • виражена рухливість зубів;
  • наявність у пацієнта кардіостимулятора
  • онкологічний процес будь-якої локалізації.

Не рекомендується проведення Vector-терапії під час вагітності та в період грудного вигодовування.

Як проходить Вектор-терапія

Безпосередньо перед векторної чищенням зубів лікар наносить на ясна знеболюючий гель, щоб пацієнт відчував себе комфортно під час лікування. Далі стоматолог очищає зуби від м’якого нальоту і прибирає наддесневие відкладення каменю. На даному етапі відбувається їх дроблення і відшаровування від поверхні зуби. Паралельно з ультразвуковими хвилями подається спеціальний розчин, який все це вимиває, а також охолоджує і полірує поверхню зуба.

Далі лікар змінює насадку, вибираючи відповідну для усунення поддесневого нальоту. Очищена поверхня зубів постійно ретельно промивається флюїдом Vector. На заключному етапі стоматолог дає рекомендації по догляду за порожниною рота і призначає дату наступного візиту.

Тривалість векторної терапії залежить від обсягу робіт. Вона може варіювати від півгодини до 1,5-2 годин, якщо потрібно ретельно обробити весь зубний ряд.

Скільки буде потрібно сеансів, вирішує лікар-пародонтолог. Ось чому так важливо прийти на наступний прийом, навіть якщо неприємні симптоми почали зникати.

Вектор-терапія в Харкові. Лікування ясен апаратом Vector – ВСІ 32