Знімне протезування зубів в Харкові

Під знімним зубним протезуванням розуміється такий вид, при якому можна знімати і знову одягати протези. Його використовують в тому випадку, коли немає більшої частини зубів, і коли неможливо застосувати мостоподібні або поодинокі коронки.

Різновиди

Який вид протезів треба ставити, залежить від кількості втрачених одиниць.

Є кілька видів знімного протезування:

  • з нейлону;
  • умовно-знімні;
  • Acry-free;
  • бюгельні;
  • пластмасові.

Бувають повні, часткові або односторонні.

Розглянемо, в яких випадках який вид застосуємо. Від виду знімного протезування зубів залежить і ціна.

Коли відсутні всі зуби

Особливість протезування в такому випадку полягає в тому, що опора при жуванні лягає на ясна, що призводить до її атрофії. Тому їх доводиться міняти кожні два або три роки. Ще одна проблема – фіксація, тому існують протези на присосках.

Коли зовсім немає зубів, використовуються повні протези, «Acry-free» і умовно-знімні, з нейлону або акрилової пластмаси.

Коли немає частини зубів

Така ситуація говорить про те, що є деякі одиниці, на які лягає основне навантаження при жуванні. Вони ж стають опорними для фіксації.

При такому розкладі ставлять:

  • бюгельні;
  • протези з акрилової пластмаси;
  • з нейлону.

Які з них мають саму доступну ціну, які з них ставлять на верхню щелепу, а які на нижню, поговоримо далі.

Протези з пластмаси

Їх виготовляють з акрилової пластмаси. Застосовують при повній відсутності одиниць і частковому. Інакше протез називається пластинковим. За допомогою замикаючих клапанів проводиться його фіксація на щелепи. Це працює як ефект присоски.

Після установки і надкусиванія відбувається вихід повітря з-під протеза. Це – нормальна реакція, яка свідчить, що протез правильно виготовлений і встановлений. Але повітря не повинен заходити назад.

Під протезом утворюється вакуум, який і сприяє надійної фіксації. Якщо зубів немає взагалі, пластинковий протез найкраще підходить. Для верхньої щелепи він підходить краще, тому що на нижній порушується фіксація, і він може випасти при жуванні або розмові.

Оптимальним виходом є спеціальний крем для фіксації або імпланти. Для жування цей протез підходить краще, ніж інші.

Мінусом акрилових протезів є опорні гачки, які зроблені з міцної дроту. Вони встановлюються на бічні зуби, тому при усмішці їх можна помітити.

Коли відсутні одна або дві одиниці, і пацієнт не бажає ставити імпланти, можна порадити йому акриловий протез «метелик». Він чіпляється за сусідні одиниці і не вимагає обточування їх. Дуже зручний і відмінний вихід із ситуації, якщо протипоказані імпланти.

Він практично непомітний для ока, але встановлювати його, якщо поруч порожнеча, не можна. Він повинен чіплятися за зуби. Тому «метелик» не підходить для останніх корінних зубів.

Вигода знімного протезування з акрилу – невисока ціна. Мінуси – вони громіздкі і займають чимало місця в роті. Також недоліком такого знімного протезування, судячи з відгуків, є те, що вони прилипають до неба і змінюють дикцію. А також порушуються смакові відчуття.

Служать вони року три, але вони можуть коригуватися.

Нейлонові

Знімні протези з нейлону застосовують при повній або частковій відсутності одиниць. Вони -самі тонкі і зручні, мають відмінну еластичність. Це робить їх комфортними.

Вони практично непомітні в роті, гачки у них дуже тонкі і при посмішці не помітні. Однак нейлонове знімне протезування зубів має не найкращі відгуки, як це дивно не звучить. Недоліки його ховаються саме у високій еластичності матеріалу. Це призводить до атрофії ясен, болі при жуванні, швидкої деформації і необхідності частої корекції його. Ще він володіє нерівною поверхнею, що призводить до утворення на ній плівки. До того ж знімне нейлонове протезування має високу ціну.

Знімне протезування зубів в Харкові, ціни і відгуки – УСІ 32