Бюгельные протезы

Бюгельні протези

Бюгельные протезы – одни из самых совершенных и экономически выгодных протезов, которые способны восстановить частично утраченные зубы хоть в верхнем, хоть в нижнем зубном ряду. Бюгельные протезы – это, по сути, самые обычные протезы, состоящие из пластмассовой десневой основы и зубных коронок. При этом все составные части протеза крепятся на бюгель или металлическую дугообразную дугу, которая считается опорой всей конструкции. Отсюда и название – бюгельные протезы. Металлический каркас позволяет надежно закрепить все составные части. Опирается протез на десны и на естественные зубы пациента, цепляясь за них металлическими крючками.

Це зображення має порожній атрибут alt; його ім’я файлу – bugel-1.jpeg
Бюгельні протези: коли застосовуються
відновлення частково втрачених зубів (одного або декількох зубів)
дефекти зубного ряду: кінцеві, бічні, відсутність передніх зубів
спосіб лікування пародонтозу – захворювання, при якому зуби стають рухливими. Бюгельний протез дозволяє надійно зафіксувати на місці хитаються зуби, в результаті чого зв’язки, які утримують в лунці зуб, стають менш еластичними і зуб перестає бути рухомим
можливе застосування при патологічної стертості зубів, а також неправильному прикусі. Головна вимога – наявність декількох опорних зубів, за які протез буде «чіплятися». Таке кріплення дозволяє рівномірно розподілити навантаження на зуби і кісткову тканину, а також надійно закріпити протез в порожнині рота.
Види бюгельних протезів за способом фіксації
Бюгельний протез з кламерами
кламерами – це звичайні металеві гачки, які розташовані біля основи опорних зубів. Таке кріплення забезпечує надійну фіксацію протеза в порожнині рота, однак при сильних навантаженнях може привести до незначного пошкодження емалі зубів

Бюгельний протез на замках (аттачменті)
Аттачменти – це більш складне кріплення, яке складається з двох частин. Перша частина замку знаходиться на штучному зубі протеза, друга – на живому зубі пацієнта, який зверху покривається коронкою. Таке кріплення вважається надійним, а головне – естетичним, дозволяє дуже швидко звикнути до бюгельному протезу і не доставляє ніяких незручностей

Бюгельні протези на телескопічних коронках
Даний вид протезування вважається одним з найдорожчих, оскільки вимагає від зубного техніка ювелірної і точної роботи. Телескопічні коронки являють собою систему, що складається з двох кріпильних елементів: підстави конусоподібної форми (як правило, опудало природний зуб, або встановлена ​​зубна коронка) і зубної коронки, яка має внутрішню порожнину точно такої ж форми, як і підстава. Таким чином, одна частина коронки входить в іншу, забезпечуючи надійну фіксацію протеза.

Бюгельні протези: переваги
доступність протезів для багатьох пацієнтів
високі естетичні якості
можливість суміщення лікування і відновлення відсутніх зубів
профілактика захворювань ясен, які призводять до розхитування і подальшого випадання зубів
не потрібно знімати бюгельний протез на ніч або під час їжі
за протезом легко доглядати
Бюгельні протези: недоліки
Головний недолік бюгельних протезів – довгий термін звикання до них. Найчастіше металевий бюгель або гачки-кріплення можуть натирати ясна в перші кілька днів або тижнів після установки, доставляти дискомфорт під час їжі. Однак всі проблеми усуваються шляхом коригування положення гачків.

Бюгельні протези: необхідний догляд
Перед установкою знімного бюгельного протеза зуби, на які він буде спиратися, ретельно готують: пломбують, відновлюють емаль або просто покривають зуб бюгельной коронкою. Протез виготовляється із сучасних стоматологічних матеріалів, тому щоденна одно- або дворазова чистка звичайною щіткою і промивання під струменем води – все, чого потребує ваш бюгельний протез.

Бюгельні протези: термін служби
Термін служби бюгельних протезів – понад п’ять років при правильному і дбайливому догляді. Протези рекомендується обполіскувати водою після кожного прийому їжі і два рази в день чистити зубною щіткою зі спеціальними засобами – в цьому випадку вони прослужать не менше заявленого терміну.

Бюгельні протези: ціни
Процес виготовлення бюгельних протезів дуже трудомісткий, вимагає багато часу, максимальної зосередженості і використання точного, сучасного обладнання та інструментів. Найголовніше при виготовленні бюгельного протеза – створити його таким чином, щоб пацієнтові він припав за формою і розміром вже після першої примірки і в подальшому не доставляв дискомфорт.