Керамические вкладки

Керамічні вкладки

Керамічні вкладки – це своєрідні мікровставкі в порожнину зуба для відновлення анатомічної форми коронки зуба, що відрізняються дуже високою міцністю і естетикою, ідентичною здорової емалі зуба.

Основними показаннями до виготовлення керамічної вкладки є великі порожнини в зубах, які утворюються в результаті запущеного карієсу, лікування каналів, заміни старих великих пломб.

Переваги керамічних вкладок:

Керамічні вкладки мають більшу міцність, ніж пломби, які виготовляються безпосередньо в зубі. На зуби з великими порожнинами виготовляються вкладки, а не великі пломби, тому, що останні легко ламаються. Керамічні вкладки сильно зміцнюють зуб.
Керамічні вкладки ідеальні в естетичному плані. Кераміка має полупрозрачностью, що повністю імітує колір справжнього зуба.Кераміка це матеріал, який за своїми характеристиками ближче всього до емалі зуба.
Керамічна вкладка точно повторює анатомічну форму зуба (горбки і канавки). За рахунок виготовлення поза порожниною рота їй вдається надати досконалу форму.
Керамічні вкладки стійкі до зовнішніх впливів, вони не змінюють з часом колір, навіть під дією сигарет і кави.
Виготовлення керамічних вкладок не вимагає багато часу – в перші відвідини проводиться обробка каріозних порожнин і зняття відбитків, а в друге відвідування – фіксація готових керамічних вкладок в порожнині рота.

У процесі затвердіння пломба зменшується в розмірах (до 2%), тобто відбувається її усадка. Усадка може привести до мікроотривам пломби від зуба, і, як наслідок, в цьому місці в подальшому може розвинутися карієс. Керамічні вкладки позбавлені такої вади.