Виниры и люминиры

Вініри

Вініри – це тонкі пластинки фарфору, які приклеюються прямо на зуб. Фактично мова тут йде про одне й те ж поняття протезування зубів: люмініри – це порцелянові вініри нового покоління, більш дорогі, але більш зручні і довговічні. Порцелянові вініри і люмініри – це не зубні коронки і не повноцінні зубні протези: протезування зубів з їх допомогою можливо, якщо мова не йде про серйозну деформації натурального зуба. 

Вініри Показання

порцелянові вініри і люмініри дозволяють закрити щілини між зубами;
порцелянові вініри і люмініри приховують плями на емалі (зрозуміло, тільки в тому випадку, якщо вони не носять каріозний характер);
порцелянові вініри і люмініри приховують старі потемнілі пломби;
порцелянові вініри і люмініри маскують сколи та тріщини на зубах;
останнім часом порцелянові вініри і люмініри все частіше застосовуються просто для відбілювання зубів.

Таким чином, сьогодні естетична стоматологія вініри на зуби використовує в самих різних випадках, коли мова не йде про серйозні проблеми. Тому практично будь-яка людина при необхідності може встановити вініри, ціна, благо, дозволяє.

Вініри: процес встановлення

з зуба видаляється частина емалі, рівна по товщині вініри;
з очищеного зуба ручним або апаратним способом створюється зліпок, на основі якого буде створено і вінір;
після усунення всіх дрібних неточностей зуб відшліфують і наклеють на нього винир.

Протипоказання для використання порцелянові вініри:

Загальна протипоказання: ослаблені зуби – наприклад, в разі сильних каріозних змін. Порцелянові вініри і люмініри не зможуть зміцнити такий зуб і, найімовірніше, зламаються самі
Протипоказання для використання фарфорових вінірів: тонка емаль – в такому випадку, ставити їх не можна, тому що лікарю нічого буде видаляти з зуба.

Вініри: недоліки

Загальний недолік: в разі сильного впливу вініри можуть зламатися або відвалитися.

Недолік виниров: їх не можна зняти. Установка вінірів незворотна: емаль на місці шліфування ніколи не повернеться на місце.

Вініри: термін служби

Порцелянові вініри на зуби виконують свої функції близько 10 років. Однак не забувайте, що вони, як і зубні протези, вимагають догляду. Установка вінірів повинна раз і назавжди відучити вас зубами відкривати пляшки, колоти горіхи і скрипіти, але привчити користуватися зубною ниткою щодня.